Junački nastup Pazarca na SP, bivši šampion Evrope i devetostruki prvak Srbije se bori za zlato u Americi
Drugog dana Svetskog prvenstva u atletici za juniore (do 20 godina) ispratili smo veliki uspeh! Srpski atletičar i član Novog Pazara Aldin Ćatović, plasirao se u finale u disciplini 1.500 metara i gledaćemo ga poslednjeg dana takmičenja u borbi za medalju.
On je u sitnim satima u noći između četvrtka i petka u Judžinu, u Oregonu, istrčao 3:44.55 i zauzeo drugo mesto u drugoj kvalifikacionoj grupi i plasirao se u finalno nadmetanje za medalju. Iz svake od tri grupe po pet prvoplasiranih prošlo je dalje, a Ćatović je zauzeo ukupno devetu poziciju.
Predvodnik reprezentacije Srbije na ovom SP je ranije tokom godine debitovao na Svetskom dvoranskom prvenstvu za seniore u Torunju. On je 2024. bio evropski prvak do 18 godina na 3.000 metara, dok je na 1.500 metara osvojio srebrnu medalju.
Momak koji ima 19 godina je već devet puta bio šampion Srbije na otvorenom i u dvorani, računajući tri titule iz ove godine.
Aldin Ćatović će se nadmetati u finalu u nedelju od 23:25 po našem vremenu. Mesta za boljitak ima, pošto je njegov rekord na 1.500 metara postavljen pre mesec i po dana i on je za skoro tri sekunde brži od rezultata u kvalifikacijama u Judžinu.
Drugog dana takmičenja, ispratili smo još petoro srpskih predstavnika, a posebno zanimljivu priču ima Teodora Popović, devojka koja je odlučila da predstavlja Srbiju pre SAD, a bavi se i fudbalom uz atletiku.
(Telegraf.rs)