Novak Đoković o povredi koja mu se desila pred Australijan open: "Imao sam mali fizički problem..."

S. T.
Vreme čitanja: oko 2 min.
Foto: Tanjug / AP

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković i na pragu pete decenije života ne planira da se zaustavi, već želi da nastavi sa ispisivanjem novih stranica istorije tenisa. A to će pokušati ovog januara da uradi na svom "omiljenom" Australijan openu, gde će zaigrati 21. put i potražiti 25. Grend slem trofej u karijeri. 

Pred sam početak ovogodišnjeg izdanja Australijan opena, Novak Đoković obratio se prisutnim medijima, a za početak se prisetio da je upravo te 2005. godine kada je prvi put igrao rekete ukrstio sa kasnijim šampionom, Maratom Safinom.

- Sjajno je što sam opet ovde, 21. put na Australijan open. Još 2005. sam se ovde prvi put kvalifikovao za slem, igrao sam na Rod Lejveru protiv Marata Safina, koji je posle toga osvojio titulu. Uvek volim da igram u Australiji - rekao je Novak Đoković.

Zdravstveno stanje Novaka Đokovića za ovaj Grend slem je ohrabrujuće, iako je propustio Adelejd.

- Završio sam sezonu u prvoj nedelji novembra, mnogo je prošlo od poslednjeg zvaničnog meča. Uzeo sam više vremena da izgradim opet svoje telo i da se spremim. U poslednje dve godine to je bio najveći problem, to i brzina oporavka. Imao sam mali problem fizički koji me je sprečio da idem u Adelejd, ali zasad je ovde sve super. Uvek ima nešto u životu tenisera, neki problemčić, ali generalno se jako dobro osećam.

Foto: Tanjug / AP

Kako kaže, spustio je pritisak sa sebe i sada uopšte ne razmišlja toliko o 25. Grend slemu.

- Mnogo se priča o 25. Grend slemu, ali više se usresređujem na ono što sam već postigao, jer nije ni 24 loš broj. Želim da malo smanjim pritisak sa sebe. Pritisak je uvek tu, ali ne osećam taj mentalitet "sad ili nikad". Zahvalan sam na prilici koju imam da se takmičim ovde.

Naravno, Karlos Alkaraz i Janik Siner su ponovo najveći takmaci na Australijan openu za Novaka Đokovića.

- Znam da su Siner i Alkaras na drugom nivou u odnosu na druge, ali to ne znači da niko drugi nema šansu. Znam da kad sam zdrav i kada složim slagalicu, mogu da pobedim bilo koga. Da nemam tu vrstu samopouzdanja, ne bih ni pričao sad ovde s vama. I dalje imam želju.

Pitali su Novaka Đokovića šta je neophodno drugim teniserima da uhvate Janika Sinera i Karlosa Alkaraza.

- Ne znam šta drugima nedostaje, ali meni nedostaje malo snage u nogama u završnici slemova… Ipak, definitivno dajem sve od sebe, mislim da sam bio dobar izazivač. Izgubio sam tri od četiri polufinala od Sinera i Alkaraza, nema potrebe da ih hvalimo, svi znamo da su dominantna snaga u tenisu i koliko su dobri. Broj četiri sam na svetu, a nisam usredsređen na to, i to je sjajna stvar, a i važno je zbog žreba. Znam da je moj prioritet briga o telu. Pokušavam da svaki meč tretiram kao finale, ali i da gradim ’momentum’ i da ne trošim bespotrebno energiju. Nadam se da ću dobiti šansu da igram s njima - rekao je Đoković.

(Telegraf.rs)