Nadal pred finale Australijan opena: "Ako Đoković dobije Alkaraza, biću..."
Sve oči svetske javnosti uprte su u Melburn! Dok se teniski svet sprema za epsko finale Australijan opena između Novaka Đokovića i Karlosa Alkaraza, u centar pažnje neočekivano je dospeo "kralj šljake" - Rafael Nadal.
Dvostruki šampion prvog Grend slema u sezoni vratio se na mesto uspeha povodom "Noći legendi", ali novinare je zanimalo samo jedno: za koga će navijati u nedelju?
Nadal, koji je i sam bio deo najvećih bitaka u istoriji ovog sporta, nije krio divljenje prema svom najvećem rivalu, Novaku Đokoviću.
- Ako Novak pobedi, biću srećan zbog njega. Ono što on radi u ovoj fazi karijere je spektakularno. Pokazuje ogromnu strast prema sportu - iskren je bio Rafa.
Ipak, srce je prevagnulo na drugu stranu kada je u pitanju konačan ishod.
- Ipak, ako moram nekoga da podržim, podržaću Karlosa - priznao je Nadal, stavivši do znanja da je patriotska veza sa mladim Alkarazom ipak jača.
(Telegraf.rs)