Đoković napustio teren, Alkaraz besneo na sudiju i čelnike AO: "To nije fer! Znaš na šta mislim?"
Španski teniser Karlos Alkaraz bio je jako ljut na čelnike Australijan opena, posle dva odigrana seta finala protiv Novaka Đokovića!
Razlog je odluka da se zatvori krov, te je Alkaraz imao raspravu sa sudijom oko toga – smatrajući da nije u redu da se menja okruženje na koje su navikli.
Rezultat posle prva dva seta bio je 1:1, Alkaraz je dobio drugi set, a nedugo nakon toga Novak je otišao do toaleta.
Upravo u tom trenutku krov je krenuo da se zatvara, a Alkaraz je prišao sudiji i krenuo da se žali. Nešto kasnije posetio je i supervizora.
- Da, znam! Znam da može biti tako, ali zašto, zašto ga zatvoriti potpuno? To je ono što ti govorim. Kao, malo je zatvoreniji nego ranije, a ja to nisam znao. Pa sam samo pogledao tamo i bio sam u fazonu: ’Zašto se zatvara?’ Tako da nije fer prema igraču koji to ne zna. Znaš na šta mislim? - rekao je Alkaraz sudiji.
Doduše, ideja pre meča je i bila da se krov zatvori, jer je malo pre meča padala kiša, doduše 20-ak minuta, dok su tamni oblaci nadvili nad Melburnom. Na kraju, krov je do pola ostao otvoren.
(Telegraf.rs)