Pogledajte incident posle kojeg je najbolji vozač na trci izleteo, a Hamilton kažnjen
Kontroverzan potez šampiona
Prva trka formule 1 ove sezone donela je neverovatnu dozu uzbuđenja i haotičnih momenata čiji je vrhunac bio sudar Aleksandera Albona i Luisa Hamiltona u 59. krugu.
Mnogi su ga protumačili i kao nesportski potez Britanca u nameri da sačuva drugu poziciju posle odlaska "sejfti kara" sa staze. Tajlanđanin za volanom "Red Bula" je odvažno krenuo u preticanje sa spoljne strane, imao je dobru poziciju, ali je usledio "namazan" potez Hamiltona - prednjim točkom je izbacio mlađeg konkurenta sa staze i iz trke.
Preporučujemo
Amerikanac napao Novaka, ogorčen zbog Đokovića i njegovog poteza posle osvajanja Atine!
Debitovao najviši košarkaš svih vremena: Nedavno igrao u Hrvatskoj, iznenadićete se kad čujete koliko je visok
Kazna je stigla aktuelnog prvaka za ovakvu reakciju, sankcionisan je sa pet sekundi, zbog čega je skliznuo sa podijuma na kojem su se, osim pobednika Botasa, našli Lekler i Lendon Noris.
Pogledajte kako je Hamilton uleteo u putanju Albonu.
(Telegraf.rs)