Novi skandal na Euru: Bivši reprezentativac Nemačke pokazao simbol turskih ekstremista
Posle pobede Turske nad Austrijom od 2:1 u osmini finala Evropskog prvenstva u fudbalu, Merih Demiral je izazvao skandal kada je pokazao simbol "Sivih vukova". A, posle njega, je i nekadašnji fudbaler Nemačke, Turčin Mesut Ozil, nastavio sa provokacijama.
Naime, Ozil je na Instagramu objavio fotografiju na kojoj ponosno pokazuje svoje izvajan telo i tetovažu vuka na levoj strani grudi. Reč je o simbolu desničarske ekstremističke grupe „Sivi vukovi“. Ova tetovaža je ranije već izazvala sumnje u njegove veze sa ovom kontroverznom grupom.
Preporučujemo
Ovo je uzrok smrti Edina Avdića (47): Pronađen u svom stanu u Beogradu...
Jedna od najboljih srpskih atletičarki oborila rekord, ima jedinstveno ime, naslednica je Ivane Španović
Da podsetimo, "Sivi vukovi" su desničarski ekstremistički, turski nacionalistički pokret. Takozvani Ülkücü pokret prati Savezni ured za zaštitu ustava u Nemačkoj. Smatra se antisemitskim i rasističkim.
(Telegraf.rs)