Jamal blistao na Euru: Uspeo da izjednači rekord Srbina star 24 godine
2
0
L. I.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Supertalentovani fudbaler briljirao na svakom meču
Foto: Karsten Lauer / imago sportfotodienst / Profimedia
Fudbalska reprezentacija Španije osvojila je prvenstvo Evrope, pošto je u finalnom susretu savladala selekciju Engleske rezultatom 2:1.
Furija je prikazala najviše na turniru, ostvarila svih sedam pobeda, a posebno su se istakli supertalentovani fudbaleri Niko Vilijams i Lamin Jamal.
Preporučujemo
Neviđena sreća za Novaka Đokovića u Grčkoj: Ispao najteži rival do eventualnog finala, otvara se put ka tituli
Huligani Leha napravili opšti haos: Prebili domaće navijače na ulici, upali im na stadion, demolirali pab...
Pomenuti tandem činiće okosnicu reprezentacije Španije, a 17-godišnji Jamal je na ovom prvenstvu uspeo da upiše čak četiri asistencije, pa je tako ušao u odabrano društvo.
Pre njega to je za nogom polazilo Švajcarcu Zuberu 2020. Remziju i Azaru 2016. i Ljubinku Druloviću 2000.
Podsećanja radi, upravo je Jamal asistirao Niku Vilijamsu za prvi gol Španije u finalu.
(Telegraf.rs)