Pogledajte kako je Nikola Jokić prošao kroz miks zonu: Rekao je samo jednu reč novinarima

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Telegraf

Najbolji košarkaš sveta Nikola Jokić odigrao je doktorsku utakmicu protiv Letonije, postigao je 39 poena uz 10 skokova i 4 asistencije.

Srbija je pobedila Letoniju sa 84:80, gde je nepotrebno ušla u dramatičnu završnicu, a Jokić je ovom pobedom ušao u istoriju srpske košarke, jer je postao jedini košarkaš od osamostaljenja koji je postigao u dve utakmice više od 30 poena. Prethodno je to uradio i 2022. godine protiv Italije.

Nikola Jokić inače nema običaj da priča za medije posle utakmica, a tako je bilo i ovoga puta, nažalost, jer verovatno svi navijači žele da čuju njegove impresije posle ovakve istorijske partije.

Novinari u Rigi su svesni njegove želje da ne priča za medije, što je bio slučaj i na prethodnom Eurobasketu i na Olimpijskim igrama.

Novinari su mu čestitali, a onda je on uzvratio samo uz jednu reč: "Hvala".

Srbija i Nikola Jokić će imati dan odmora i zatim im sledi meč protiv Češke u ponedeljak 1. septembra od 20.15.

(Telegraf.rs)