Trener Baskonije: "Igrači Zvezde će napadati koš kao životinje"

S. G.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Nikola Tomić

Košarkaši Crvene zvezde gostuju ekipi Baskonije u meču 33. kola Evrolige ove srede od 20.30.

Pred ovaj duel svoje viđenje predstojećeg duela dao je trener španskog tima Paolo Galbijati.

- Oni su jedan od najzabavnijih timova za gledanje. Imaju neverovatnu fizičku snagu u celom timu. Imaju lidera poput Kodija Milera-Mekintajera, svi ga dobro znate - istakao je Galbijati i dodao:

- Ima neverovatnu sezonu, veoma je fizički spreman na svakoj poziciji na terenu. U odbrani su veoma opasni, praviće mnogo defanzivnih izmena. Veoma teška utakmica, ali veoma zanimljiva.

Galbijati je govorio i o povređenim igračima u svom timu.

- Videćemo danas. Imali su dosta terapije juče, malo individualnog rada… Videćemo danas, ali se nadam da će (Gitis) Radzevičijus biti u igri. Ostali neće – (Rodions) Kurucs neće, (Stefan) Joskimović neće, (Markus) Hauard neće, (Tadas) Sedekerskis neće, a verovatno ni Kalifa Diop neće. Spremni smo. 

Potom, prokomentarisao je i tim Zvezde:

- Intrigantni su jer su veoma moderni. Sposobni su da pokriju razne pozicije. Imaju atletske predispozicije. Miler-Mekintajer je plejmejker. Ostali mogu da igraju na različitim pozicijama. Nvora je neverovatan. Može da igra 2-3, a ponekad i 4. Imaju Odželeja koji može da igra 3-4-5. Ima neverovatnu fizičku snagu. Trčaće i napadaće koš kao životinje. Igraju zabavno. Imaju šutere. Veoma su moderan tim – istakao je trener Baskonije.

Na pitanje šta misli o narednoj utakmici protiv Hapoela.

- Problem je rat. Najveći problem mi je što ljudi ginu. To je problem. Ovo je jedan od najvećih ratova na svetu. Ne mogu reći da je to gomila sr*nja. Do 2026. nismo ništa naučili iz istorije jer rat neće uticati samo na bogate. Moja jedina misao je da ljudi ginu. Ljudi će patiti - zaključio je Galbijati.

(Telegraf.rs)