Bajern se borio, a onda usledio potop: Užasna partija Nejpira u pobedi Armanija

S. P.

Manekeni su bili prejaki za Bavarce

Košarkaši Bajerna gostovali su ekipi Olimpije Milana u meču 19. kola Evrolige i tom prilikom su poraženi rezultatom 76:62.

Bajern je uspeo da drži egal sa ekipom iz Milana sve do 29. minuta utakmice kada je bilo nerešeno 50:50, međutim tu je usledio drastičan pad.

Olimpija je napravila seriju 11:0 i uspela da pobegne, pa na kraju utakmice i da slavi.

Kao najkorisniji pojedinac utakmice istakao se Devon Hol sa 19 poena i četiri skoka, a pratili su ga Đordano Bortolani sa 12 i Aleks Pojtres sa 10 poena.

Užasnu partiju je imao bivši bek Zvezde Šabaz Nejpir pošto je postigao tek 5 poena za 26 minuta na parketu, a pritom je imao pet izgubljenih lopti. Pozitivna strana njegove partije bila su četiri skoka i pet asistencija. Međutim, uz sve pozitivne i negativne stvari, na kraju je imao indeks korisnosti dva, pošto je šutirao 2/10 iz igre.

Sa druge strane terena u protivničkom timu raspoloženi su bili Serž Ibaka sa 16 i Karsen Edvards sa 10 poena.

Sada ova dva tima dele skor od osam pobeda i jedanaest poraza, a to Milano stavlja na 12. mesto, dok Bajern na 14. odmah iza Crvene zvezde.