Najdžel Hejs-Dejvis MVP prve runde plej-ofa Evrolige
Fenerbahče napravio brejk u Monaku...
Košarkaši Fenerbahčea napravili su iznenađenje u prvom četvrtfinalnom duelu protiv Monaka. Tim koji sa klupe predvodi legendarni Šarunas Jasikevičijus slavio je u kneževini rezultatom 95:91 i to posle produžetka.
Najefikasniji u pobedi turskog tima bio je Najdžel Hejs-Dejvis koji je postigao 19 poena, a na parketu je proveo čak 39 minuta. Pomenuti košarkaš postigao je 12 poena u poslednjoj četvrtini, da bi na kraju meča imao indeks korisnosti 23, što je bilo dovoljno za nagradu.
Preporučujemo
Đoan Penjaroja već na treninzima Partizana?
Grend slem šampionka pričala o Novaku: "Đoković je ubeđen da još uvek može da dobije Sinera i Alkaraza"
Podsećanja radi, Matijas Lesor je imao indeks korisnosti 26, ali je njegov Panatinaikos poražen od Makabija rezultatom 91:87.
Isti indeks korisnosti kao i Hejs-Dejvis imao je Kostas Slukas. Grčki plejmejker je u porazu "zelenih" ubacio 12 poena, a tome je dodao i 13 asistencija.
(Telegraf.rs)