Ratom razorena Sirija može na Mundijal: Leonardov saigrač dao gol za suze radosnice u 93. minutu! (VIDEO)

Možda i najlepša mundijalska bajka biće ispisana ako fudbaleri ratom uništene zemlje uspeju da se plasiraju na Svetsko prvenstvo

Fudbaleri Sirije su hit kvalifikacija za Mundijal, igraju na neutralnom terenu kada su domaćini i sada su iščupali remi protiv Irana na gostovanju sa 2:2.

Gol u 93. minutu dao je Omar Al Soma, napadač Al Ahlija i saigrač nekadašnjeg miljenika Grobara Leonarda, koji je kroz noge golmana poslao loptu u mrežu.

Sirija je inače povela i morala je da juri bod zbog preokreta Iranaca, a važno za Siriju je što je Uzbekistan odigrao bez golova protiv Južne Koreje.

Iran i Južna Koreja su otišli direktno na Mundijal as po 22 boda, a Sirija je treža i ide u baraž sa 13 bodova, koliko ima i Uzbekistan.

Ipak, Siriji predstoji težak posao jer će igrati protiv Australije ili Saudijske Arabije ili Australije.