Arsenal bez BODA u gostima ove godine?!

Novi poraz van "Emirejtsa" polufinalista Liga Evrope pretrpeo u Njukaslu

Fudbaleri Arsenala poraženi su od Njukasla 2:1 posle preokreta u 34. kolu Premijer lige i nastavili očajan niz u gostima gde ove godine nisu pobedili - nijednom?!

Od meča sa Bornmutom 14. januara i poraza 2:1, "Tobdžije" su vezale još četiri utakmice na strani u kojoj nisu uzele ni bod (Svonsi, Totenhem, Brajton i Njukasl).

Na severu ostrva počelo je dobro, a završilo se loše po tim Arsena Vengera koji je prvi put ove sezone upario napadački tandem Lakazet-Obamejang.

Prvopomenuti je u 14. minutu postigao gol, ali je to, ispostaviće se, bilo sve konkretno sa napadačkog repertoara gostiju, čija se mreža tresla u 29. minutu kada je Ajoze Perez bio siguran realizator akcije "Svraka".

U nastavku meča, Njukasl je dobru igru krunisao još jednim golom, za pobedu i beg u "zlatnu sredinu" šest kola pre kraja.

Praktično je ekipa Rafe Beniteza obezbedila opstanak ovim trijumfom, dok je Arsenal daleko od svake priče da se umeša u borbu za Ligu šampiona.

Ipak, priliku za plasman u elitni rang evropskog fudbala imaće preko Lige Evrope, naravno samo ukoliko osvoji takmičenje.