Navijač u Hrvatskoj podigao transparent "I mi Srbi volimo Istru", a onda je dobio ovacije celog stadiona (FOTO) (VIDEO)

Gest navijača Istre koji je Srbin oduševio je Hrvate

Jedan Srbin iz Istre "ukrao je šou" u Puli na prvoj utakmici baraža za popunu HNL između Istre 1961 i Varaždina. Istra je slavila sa 3:1 i blizu je ostanka u najvišem rangu hrvatskog fudbala, pa je i Srbin koji navija za nju mogao da se raduje.

On se pojavio na utakmici sa transparentom na kome je pisalo "i mi Srbi volimo Istru", što je zabeležio fotograf Regional ekspresa, a prema navodima hrvatskih medija, kada je istakao taj natpis, dobio je aplauz celog stadiona, na kome je bilo oko 4.000 navijača.

Ipak, meč nije dobro pošao po Istru, jer je primila gol već u 10. minutu, kada je Domagoj Drožđek doneo Varaždinu vođstvo. Ipak, u drugom poluvremenu viđen je potpuni preokret, jer je tim iz Pule postigao tri gola. U 55. minutu Golubar je postigao autogol i izjednačio, u 64. minutu je Aljoša Vojinović dao gol za 2:1, a konačan rezultat postavio je Goran Roce u 88. minuut.

Revanš meč na programu je 2. juna u Varaždinu.