Siti dominirao protiv Arsenala na Emirejtsu

Šampioni Premijer lige ubedljivo započeli odbranu titule

Fudbaleri Mančester Sitija i Arsenala imali su priliku da zatvore prvo kolo nove sezone Premijerlige. Građani su pokazali da su ozbiljan rival i ove sezone i odneli su sva tri boda iz Londona i to sa Emirejtsa. Pobedili su Arsenal sa 2:0 golovima  Sterlinga u 14. i Silve u 64. minutu.

Ovo je bila jubilarna 50 pobeda Sitija nad Arsenalom a uz 44 nerešena meča ima i 87 poraza.

Siti je tako poslao najbolju poruku o tome kako želi da odbrani titulu u Premijer ligi. Od prvog minuta imali su momci Pepa Gvardiole kontrolu nad utakmicom i nisu dozvolili rivalu da se vrati u igru.

Nešto ranije Liverpul je demolirao Vest Hem sa 4:0. Iako je već u 53. minutu bilo 3:0, meč je i dalje delovao kao igra mačke i miša, Redsi nisu dozvolili sebi opuštanje, pa je dugo i posle toga gol "visio" u vazduhu, uz posed lopte preko 60 odsto.