Mirko Ivanić dotukao Nikolićev Videoton, Salcburg maksimalan od dvomeča sa Zvezdom!

Srpski duel u Belorusiji protekao u znaku Mirka Ivanića

Mečevi prvog termina Lige Evrope doneli su nekoliko ubedljivih pobeda!

Milan je sa 5:2 nadigrao Dudelanž iako je gubio sa 2:1, Sporting je demolirao nesrećni Karabag sa 6:1 uz ceo meč Gudelja, Arsenal je sa gostovanja Vorskli Poltava otišao sa 3:0, obezbeđenih već u 41. minutu posle golova Smit Roua, Remzija i Viloka.

Bivši Zvezdini rivali iz Salcburga nastavili su dominaciju protiv Lajpciga sa 1:0, gol je postigao Gulbrandsen posle sjajne akcije u 74. minutu, pa je ova ekipa nastavila sa maksimalnim učinkom posle eliminacije u plej-ofu za Ligu šampiona.

Marko Šćepović nije bio taličan treneru Marku Nikoliću na gostovanju Videotona BATE Borisovu, Signevič i Mirko Ivanić presudili su mađarskom timu, pa se zakuvala borba za nokaut fazu Lige Evrope.

Odlično je protutnjao iza leđa odbrane Ivanić u 85. minutu, munjevito je lopta išla u bliži ugao golmana, pa pred rasplet BATE i Videton imaju po šest bodova, a u poslednjem kolu mađarska ekipa će ugostiti Čelsi.

U severnom derbiju, Zenit je sa 1:o pobedio Kopenhagen dok je odbranom komandovao Branislav Ivanović, za sigurnu overu prvog mesta pred poslednje kolo grupe C sa Slavijom u Pragu.

Betis je bio bolji od Olimpijakosa u Pireju sa 1:0 uprkos promašenom penalu Leona, iz igre je efikasan bio Kanales, a ceo meč za goste odigrao je Jagoš Vuković. U poslednjem kolu grupe F, Olimpijakos čeka Milan sa tri boda manje uz daleko slabiju gol razliku, pa će morati dobro da zapne ako želi da ostane u takmičenju, dok je Betis na vrhu i preostaje mu rutina sa Dudelanžom.

Pored Salcburga, još jedan upečatljivi bivši Zvezdin takmac je odličan u LE, Krasnodar je na vrhu sa 12 bodova posle pobede nad Akhisarom sa 2:1, ima tri boda više od Sevilje koja igra sa Liježom. Inače, za Akhisar brani Milan Lukač, koji nije mogao da zaustavi udarce Gazinskog i Arija u 2. poluvremenu.