Realov "poker" u Barseloni: Benzema dao dva za poluvreme, Bejl završio posao (VIDEO)

Efikasno izdanje "Kraljevskog kluba" protiv Espanjola - 4:2

Fudbaleri Real Madrida konačno su uhvatili pravi zamajac posle turbulentnog "toplo-hladno" perioda, upisali i treću uzastopnu pobedu, a pao je Espanjol u gostima u nedelju uveče, i to ubedljivo - 4:2.

Solarijev tim konačno deluje onako kako se očekuje od trostrukog uzastopnog evropskog prvaka, to su na svojoj "koži", posle Betisa i Sevilje, osetili i igrači iz Barselone, koji su do nogu potučeni pred svojim navijačima.

"Načeo" ih je već u 4. minutu Karim Benzema, u 15. je već bilo 2:0 posle gola Ramosa na centaršut Modrića iz kornera, a Leo Baptistao se na drugoj strani potrudio da Espanjol, ipak, ostane "u igri" još neko vreme.

Goleadu u prvih 45 minuta zaključio je Benzema, svojim drugim golom, kojim je raspršio nade rivala da može do pozitivnog ishoda.

Real je pri rezultatu sa poluvremena, uz to i igrački nadahnut, bio preveliki zalogaj za tim trenera Žoana Franseska Rubija.

Drugi deo meča nije doneo efikasnu predstavu kao u prvom delu, a pobedu gostiju potvrdio je Geret Bejl mirnom završnicom akcije, u 67. minutu.

Pet minuta kasnije Varan je zbog povlačenja napadača Espanjola sankcionisan crvenim kartonom, da bi Rosales nedugo potom majstorskom reakcijom - prijemom lopte na guri i volejem - stavo tačku na ovaj duel.

Real je ostao ispred Sevilje na trećem mestu tabele, sledi mu meč sa Deportivom, a onda gradski derbi sa Atletikom.