VAR penali, golčina Murijela i 105 minuta fudbala: Fiorentina u debeloj nadoknadi iščupala remi Interu! (VIDEO)

Kakva završnica meča, Fiorentina i Inter igrali nadoknadu kao produžetak!

Fudbaleri Intera prokockali su prednost od dva gola i posle 104 minuta fudbala na kraju remizirali sa Fiorentinom 3:3 u meču 25. kola italijanske Serije A.

Finiš uzbudljivog meča obeležio je VAR sistem, šansa Federika Kijeze koji je za desetak centimetara promašio šokantno izjednačenje i pre nadoknade vremena, ali i golčina Murijela koji je pokrenuo Violu.

Interu je meč krenuo očajno jer je De Fraj već u prvom minutu postigao autogol posle kontre Fiorentine. Bilo je potrebno samo 16 sekundi da prva lopta završi u mreži, pa je taj autogol ujedno i najbrži ove sezone.

Međutim, do poluvremena Vesino i Politano daju golove za prednost Intera 2:1, Vesino volejem na centaršut Naingolana u šestom minutu, a Politano fantastičnom "kiflom" u 40. minutu.

"Čorbu" je Fiorentini dodatno zabiberio i Ivan Perišić penalom u 52. minutu, posle intervencije VAR sistema i igranja rukom igrača Fiorentine. Murijel je spektakularnim felšom iz slobodnog udarca i jednim od golova sezone u 74. minutu vratio nadu Fiorentini.

Kijeza je potom u 86. minutu odlično šutirao posle prodora sa desne strane i usledila je ne tako zanimljiva nadoknada bez prilika. Međutim, kako je potrajala sedam minuta, Fiorentini je u 96. dosuđen penal, opet je u centru pažnje bio VAR s tim što je ovog puta tehnologija pomogla Violi.

Veretut je u 100. minutu penal realizovao, a Fiorentina je došla do boda. Za tim iz Firence nije igrao srpski defanzivac Nikola Milenković.