Španija se mučila sa Norveškom, Italijani lako izašli na kraj sa Fincima! (VIDEO)

Zahuktavaju se kvalifikacije za EP 2020. godine

Tokom subote odigrane su nove utakmice prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, a najzanimljivije bilo je u Španiji i Italiji.

Španci su morali dobro da se pomuče protiv Norvežana kako bi opravdali ulogu favorita, i na kraju slavili sa 2:1.

Domaći fudbaleri poveli su golom Rodriga u 16. minutu, da bi kontrolu meča potpuno izgubili u 65. minutu, kada je Džošua King izjednačio i "unervozio" Furiju. Ipak, Serhio Ramos, samo 6 minuta kasnije, sa penala je doneo pobedu svom timu.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

I Italija je pobedom na stadionu u Udinama počela kvalifikacije, a u prvom meču savladana je Finska sa 2:0. "Azuri" su stigli do vođstva već u sedmom minutu kada je Nikolo Barela uz malo sreće zatresao mrežu gostiju, a konačan rezultat postavio je Moise Kin u 74. minutu susreta.

U ostalim mečevima Bosna i Hercegovina pobedila je Jermeniju 2:1. Strelci za "Zmajeve" bili su Rade Krunić u 33. i Deni Milošević u 80. minutu meča, dok je utešni pogodak za goste postigao Mhitarijan u trećem minutu nadoknade vremena.