Bura i u Engleskoj zbog penala na ivici: Arsenal "prosuo" dva gola, pa se borio i za bod! (VIDEO)

Na kraju se grčevito borili da im fenjeraš ne spakuje i treći gol

Fudbaleri Arsenala odigrali su nerešeno 2:2 sa Votfordom u meču petog kola engleske Premijer lige.

Tobdžije su po starom običaju varirale u kvalitetu igre u napadu, dok im je odbrana bila loša kada je najmanje trebalo i platili su to sa dva postignuta gola u prvom i dva primljena u drugom poluvremenu.

Mogao je i pre toga, već u 11. minutu Tom Kleverli da pogodi mrežu Arsenala, ali se tada isprečio Bernd Leno na golu.

Pereira daje penal za Votford, Foto: Tanjug/AP

Pjer Emerik Obamejang je bio svetla tačka napada prvi put u 21. minutu kada ga je u sredini pronašao Sead Kolašinac, a Gabonac se samo okrenuo i bez komplikovanja šutirao u donji levi ugao gola Votforda za 1:0.

Arsenal je u tim trenucima igrao dobar presing na sredini terena što je rezultiralo polu-kontrom i golom.

Tim iz Severnog Londona je u 32. minutu duplirao prednost školskom akcijom u tri poteza. Iz sredine kroz odbranu na krilo, pa sa krila u peterac gde se još jednom našao Obamejang.

Luiz faulira igrača Votforda na ivici kaznenog prostora, Foto: Printscreen Youtube

Od 53. minuta kola kreću nizbrdo. Sokratis je "kriminalno" reagovao kada je hteo da izvede i doda loptu do Genduzija.

Glup pas pred golom protivnika je presekao Delofeu, dok je na presečenu loptu natrčao Kleverli koji je bio neumoljiv.

Onda se u 78. minutu meča desilo nešto slično onome što se dogodilo na meču između Crvene zvezde i Inđije.

Sokratis u duelu sa Ismaila Sarom, Foto: Tanjug/AP

David Luiz je na ivici kaznenog prostora oborio Roberta Pereiru, Argentinac je namestio loptu na belu tačku posle sudijskog zvižduka i Votford je izjednačio u 81. minutu.

Razlika je samo što je faul za penal dosuđen Zvezdi bio vidno van 16 metara, a ovde je situacija bila malo teža za procenu.

Stršljenovi su do kraja napadali i bili opasniji protivnik, imali su i nekoliko šansi, ali na kraju uspeli da izvuku samo bod.

Arsenal je sada na sedmom mestu posle pet odigranih kola sa osam bodova, dok Votford ima samo dva boda i nalazi se na poslednjem, 20. mestu Premijer lige.