Defanzivci za pobedu Reala u Baskiji, Jović četvrti meč zaredom "zakucan" za klupu

Ramos i Karvahal pogađali za goste u pobedi od 2:1

Fudbaleri Real Madrida pobedili su kao gosti Alaves 2:1 u 14. kolu Primere i zaseli na čelo tabele, tri boda ispred Barselona, uz meč više od Katalonaca.

Strelci za "Kraljevski klub" bili su Serhio Ramos i Dani Karvahal, a za Alaves Perez iz penala, a sva tri gola viđena su u kratkom razmaku u drugom poluvremenu.

Srpski fudaler Luka Jović i ovaj meč je, kao i tri prethodna na kojima je bio u protokolu, presedeo na klupi.

Zidan ga prethodno nije koristio protiv Pari Sen Žermena, Sosijedada i Galatasaraja, protiv Eibara je bio na poštedi, a poslednje minute upisao je protiv Betisa 2. novembra, kada je ušao umesto Benzeme.

Serhio Ramos "glanca" kopačku tonija Krosa koji je asistirao kapitenu za prvi gol Foto: Tanjug/AP

Zidan u Vitoriji nije mogao da računa na povređenog Edena Azara, pa je uz Bejla i Benzemu Isko predvodio "navalu gostiju koja se nije proslavila u prvom poluvremenu završenom bez golova.

U nastavku, stalna inicijativa Reala je dala rezultat.

Krosu idu sve pohvale za ubačenu loptu na peterac, a poznato je da je to mesto gde se Ramos snalazi "kao riba u vodi". Podmetnuo je nogu kapiten gostiju, taman toliko da je preusmeri u mrežu Alavesa.

Ipak, desetak minuta kasnije Ramos nije bio na visini zadatka kada je išao da zagradi loptu u šesnaestercu Reala. Pragresivno je spustio ruku na igrača Alavesa, ovaj je pao, a sudija opravdano pokazao na penal.

Perez je sa "bele tačke" bio precizan i poravnao na "Medizorozi".

Real nije odustajao, a bolju igru naplatio je još jednom tri minuta posle primljenog gola. U toj akciji Modrić je bio asistent, istina dugo je lopta putovala psole njegovog centaršuta u srce kaznenog prostora Alavesa, niko od domaćih fudbalera nije išao na nju, što je iskoristio Karvahal i doslovce je uneo u gol.

Naredni meč Real igra protiv Espanjola, a Alaves sa Granadom.