Najlošiji start Arsenala u poslednje 44 godine: Šesti meč bez pobede, Norič otkinuo bod "tobdžijama"

Londonski klub se nalazi na 8. mestu sa 19 bodova

Fudbaleri Arsenala osvojili su samo bod na gostovanju Noriču u 14. kolu Premijer lige (2:2) i tako upisali šesti uzastopni meč bez trijumfa u prvenstvu. Čak ni novi trener Fredi Ljunberg nije uspeo da prodrma "tobdžije"

Ekipa iz Londona je na dvaput gubila i na kraju zahvaljujući dvostrukom strelcu Pjer-Emeriku Obamejangu i golmanu Berndu Lenu osvojila bod.

Realno, iako je ekipa iz Londona imala dovoljno vremena u nastavku da preokrene i dođe do važne pobede, Norič je bio bliži tri boda.

Velike šanse propuštali su Meklin, Puki i Arons, a golman Leno je sjajnim intervencijama izrastao u junaka svog tima.

Arsenal je osmi na tabeli sa 19 bodova i za njega je to najlošiji start Premijer lige u poslednje 44 godine.

Duel Vulverhemptona i Šefild Junajteda završen je bez pobednika - 1:1. Gosti su poveli golom Musea u drugom minutu, da bi Vukovi osvojili bod zahvaljujući Doertiju u 64.

Vulvsi su sad šesti na tabeli sa 20 bodova, dok su Oštrice sedme sa 19.