Liverpul pregazio i Trešnjice, "preporođeni" Totenhem petardirao Barnli

Sve pršti u najjačoj fudbalskoj ligi Engleske ove subote

Fudbaleri Totenhema ubedljivo su, sa 5:0, savladali Barnli na svom terenu u meču 16. kola Premijer Lige Engleske.

Dolazak Žozea Murinja i te kako je prijao fudbalerima popularnih Pevaca koji igraju kao "preporođeni" od dolaska Portugalca. Tako je bilo i na ovom susretu u kojem su domaći fudbaleri preko evrogola Kejna poveli već u 4. minutu.

Samo 5. minutu kasnije Son je odlično prošao kroz odbranu Barnlija, a kako njegov udarac zaustavlja Poup, Ali dodaje do Moure koji duplira prednost.

Zanimljivo, Son je ponovo u 32. minutu izveo pravu bravuru, nanizao nekoliko driblinga, a potom i pogodio za 3:0.

Ovo je ujedno bio i rezultat prvog dela igre, da bi u nastavku domaći igrači napali još jače, pa su tako do kraja Kejn i Sisoko postavili konačnih 5:0.

I lider Premijer lige, ekipa Liverpula,sve je bliža tituli prvaka Engleske, i to,  posle 30 godina. Tako su nova tri boda osvojili protiv Bornmuta sa 3:0. Tako je u 35. minutu na asistenciju Hendersona Alaks Okslejd-Čemberlen doveo svoj tim u vođstvo, Keita je bio precizan u 45. minutu, da bi u 54. Salah postavio koanačan rezultat.

U ostalim mečevima, Everton je slavio protiv čelsija, dok su Votford i Kristal Palas odigrali bez golova.