Šta ti dečko radiš? Čitava planeta se smeje štoperu Briža zbog golmanske parade na Old Trafordu!

Naravno, dobio je odmah crveni karton, a belgijski klub primio tri komada

Za ubedljivo najgluplji potez večeri u Ligi Evrope pobrinuo se defanzivac Briža Simon Deli. Fudbaler rodom iz Obale Slonovače nasmejao je fudbalski svet potezom na Old Trafordu kada je zaboravio ulogu na terenu.

Naime, on je u 23. minutu zaradio direktan crveni karton jer je kao golman odbranio udarac proitvničkog fudbalera. Danijel Džejms je šutirao ka golu belgijskog tima sa nekih 17 metara, a Deli se bacio ispred golmana Minjolea i efektnom paradom izbio loptu u korner.

Naravno, to nije smeo bez obzira što se radi o efikasnoj odbrani na kojoj bi mu pozavideli i mnogi poznati golmani, a glavni arbitar ga je odmah poslao na tuširanje. Bilo je to kod rezultata 0:0, a potom je Briž do poluvremena primio tri komada.