"Otpisani" Rakitić "sa klupe" vratio Barsu na vrh, Mesi se radovao kao dete u naručju Hrvata

Tesna pobeda Katalonaca protiv tvrdih Baskijaca

Hrvatski fudbaler Ivan Rakitić bio je ključni igrač Barselone protiv Atletik Bilbaoa u 31. kolu Primere, jedini strelac u pobedi od 1:0, za novi iskorak ekipe Kikea Setijena na lidersku poziciju u šampionskoj trci sa Real Madridom.

"Kraljevski klub" će imati priliku da se opet poravna sa najvećim rivalom već u sredu kada igra svoj meč aktuelne runde sa Majorkom (22).

Rakitić, koga Barselona prodaje već dva prelazna roka, pokazao se kao i dalje važan adut ekipe, golgeterski je odreagovao na pas Mesija u kaznenom prostoru i klizećim startom savladao golmana Baskijaca Unaja Simona.

Pogledajte akciju posle koje je Barsleona došla do vođstva i do pobede.

Mesi je, sudeći prema reakciji nakon gola, bio najsrećniji zbog takvog epiloga. Skočio je u zagrljaj strelcu gola, ništa neobično jer je i Argentincu jasno koliko potencijalno taj pogodak može doneti Kaaloncima u krajnjem zbiru.

Inače, Rakitić je gol dao u 71. minutu, tek sedam minuta pošto je ušao sa klue za koju je "zakucan" već duže vreme.

Španski šampion je protiv Bilbaoa, očekivano, gospodario posedom (uglavnom preko 70 posto su imali loptu u svojim nogama), imao i više udaraca, ali je čvrsti obrambeni blok gostiju odolevao je sve do ulaska reprezentativca Hrvatske.

Rakitiću je ovo bio prvi gol ove sezone uz četiri asistencije na 35 utakmica, a ukupno 50 u Primeri, od čega je tačno polovinu postigao u dresu Barse.