Real "overio" 34. titulu prvaka Španije: Jović je šampion, Barsa doživela nokaut s igračem više!

Jović je prvak, Barsa izgubila od Osasune, iako je imala igrača više!

Fudbaleri Reala pobedili su Viljareal sa 2:1, što je bilo dovoljno da se osvoji titula šampiona Španije!

Kolo pre kraja, završena je napeta šampionska trka između Reala i Barselone, kojoj Madriđani nisu dozvolili da priđu u nastavku posle pandemije korona virusa.

Ekipa Zinedina Zidana nije sebi dozvoljavala kikseve u nastavku šampionata, pa je sada protiv Valjadolida došla do potvrde osvajanja pehara, inače 34. šampionskog u istoriji kluba.

Sve je rešio Karim Benzema, prvo golom u 29. minutu iz igre i na asistenciju Modrića, zatim i iz penala u 77. minutu.

Taj penal morao je da se ponovi zbog neregularnog izvođenja kada su Ramos i Benzema napravili trik, a utešni gol za Viljareal dao je Ibora.

Luka Jović bio je u protokolu za ovaj meč, nije dobio šansu, ali je sigurno da će je imati u narednoj sezoni, što je Zinedin Zidan više puta do sada potvrdio.

Bilo je nebitno već Madriđanima šta radi Barselona, koja se namučila protiv Osasune. Mesi i ekipa su gubili već od 15. minuta golom Hozea, Mesi je izjednačio u 62, a gorak udarac dobila je Barsa jer je sa igračem manje Osasuna došla do pobede!

Enrik je isključen u 77. minutu, a Tores je u 94. bio strelac za pobedu gostiju.

Što se tiče naših aktera, fudbaleri Eibara pobedili su Valjadolid sa 3:1, a Marko Dmitrović ovaj meč gledao je sa klupe.

U paklenom ritmu mečeva, ovaj put je Dmitrović odmarao i sa klupe ispratio saigrače, a dobro ga je zamenio Joel, primivši samo jedan gol.

Tako je Eibar dodatno odmakao od opasne zone i bezbrižno čeka poslednje kolo, vezavši treći meč bez poraza. U poslednje tri utakmice je Eibar skupio sedam bodova, dok je Valjadolidu ovo treći poraz u nizu.

Već do 28. minuta bilo je 2:0 golovima Bigasa i Inuija, u 71. je Gvardiola odbitak penala iskoristio za 2:1, meč je učinio zanimljivijim, ali je u 92. presudio De Blasis, takođe sa bele tačke.

U narednom kolu, Eibar čeka nešto teži zadatak već za tri dana, gostovanjem petoplasiranom Viljarealu.

Nemanja Maksimović igrao je do 61. minuta u porazu Hetafea od Atletika, dok je Gudelj odigrao ceo meč protiv Sosijedada na gostovanju, a taj duel prošao je bez pogodaka.