Vujadin Savić na Kosovu traži prolaz u 2. kolo kvalifikacija za LE: Gnjilane preokretom prošlo dalje

Predstavnik takozvane države Kosovo slavio protiv Tre Penea iz San Marina u meču pretkvalifikacija za Ligu Evrope

Fudbaleri Gnjilana igraće u 1. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su u meču pretkvalifikacija kao gosti savladali Tre Pene iz San Marina rezultatom 3:1.

Rival ekipe iz takozvane države Kosovo u prvom kolu je kiparski APOEL čije boje brani bivši kapiten Zvezde Vujadin Savić, a jedina utakmica biće odigrana upravo u Gnjilanu.

Tre Pene je imalo vođstvo od 16. minuta preko Gaja, ali su gosti došli do velikog preokreta koji je pokrenuo Crnogorac Darko Nikač pogotkom u 24. minutu.

U nastavku su gosti za samo nekoliko minuta obezbedili prolaz dalje, i to goloviama Hajdarija u 64. i Hile u 68. minutu, psoel čega se igrači Tre Penea nisu oporavili, niti su na pravi način uzvratili.

Duel Gnjilana i APOEL-a igra se 27. avgusta.