VAR, penal i crveni karton pogurali Nikolićevu Lokomotivu ka vrhu

Tim iz Moskve bolji od Rubina rezultatom 3:1

U Ligi šampiona su napravili veliki kiks i verovatno ostali i bez trećeg mesta u grupi i Lige Evrope, ali je u domaćem šampionatu Lokomotiva iz Moskve uhvatila kakav takav korak ka vrhu!

Jeste da imaju utakmicu više posle trijumfa protiv Rubina u 17. kolu rezultatom 3:1, ali četa Marka Nikolića sada za vodećim Zenitom, CSKA i Spartakom zaostaje samo četiri boda.

Nikoliću je trijumf protiv Rubina praktično doneo VAR, odnosno poziv iz sobe gde se video tehnologija nalazi. Poziv koji je u 69. minutu "naterao" glavnog sudiju da pokaže na belu tačku, a siguran strelac bio je Anton Mirančuk za 2:1.

Bio je to četvrti penal za Lokomotivu u poslednjih sedam mečeva u svim takmičenjima, a vredi pomenuti da su gosti povel na ovom meču preko Hvanga u 3. minutu.

Vladislav Ignjatev je u 17. minutu izjednačio rezultat, da bi njegov prezimenjak u redovima Rubina u 47. minutu dobio drugi žuti karton i tako domaćinu trasirao put ka trijumfu koji je potvrdio ponovo Vladislav Ignjatev.