Račić "bombom" sa preko 25 metara "probušio" protivničkog golmana, Valensija sigurna u Kupu kralja

Srpski fudbaler iznenadio protivničkog golmana

Printskrin: Youtube/ASH All Sports Highlights

Fudbaleri Valensije savladali su sa 4:1 Jeklano u gostima i plasirali su se u šesnaestinu finala Kupa kralja u Španiji, a jedan gol postigao je i Uroš Račić.

Srpski reprezentativac je šutem sa velike udaljenosti iznenadio golmana domaće ekipe u 9. minutu, čime je duplirao prednost koju je "Slepim miševima" doneo Kangin Li dva minuta ranije.

Do kraja poluvremena je Sobrino dao još jedan gol i faktički rešio meč. U drugom poluvremenu su viđena još dva gola, po jedan na obe strane, pa je meč završen sigurnom pobedom Valensije.

Pogledajte i gol Račića sa ovog meča:

Poznato je da u Kupu kralja često bude i iznenađenja, a to su na svojoj koži osetili i u Atletiko Madridu dan ranije, a ovoga puta je ispao još jedan član elite. Ueska je poražena na gostovanju od Alokojana i završila je takmičenje.