Antonio je strah i trepet, a Vest Hem u strašnoj seriji: "Čekićari" preslišali i nesrećni Vest Brom

Ekipa Dejvida Mojesa nastavlja pohod ka Evropi

Na krilima sjajnog povratnika Mikaila Antonija Vest Hem je još jednom trijumfovao u Premijer ligi protiv davljanika Vest Broma (2:1) i približio se sedmom mestu sa tendencijom da se umeša u borbu za Evropu.

Ponovo je gorostasni napadač bio čovek odluke i strelac pobedonosnog gola, drugi put od povratka na teren posle višenedeljne pauze zbog povrede.

Iako je delovalo da će timovi na poluvreme otići bez golova u samoj završnici domaćin je stigao do vođstva. Desni bek Kufal je uputio dosta oštar centaršut sa desne strane, a u petercu gostiju najbolje se snašao Džerod Bouven koji je grudima ili ramenom doneo prednost svojoj ekipi.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku, VBA je stigao do izjednačenja, a strelac je bio Mateus Pereira, koji je na poslednja tri meča postigao čak četiri gola.

Ipak, treću vezanu prvenstvenu pobedu Vest Hemu doneo je Antonio pogotkom u 66. minutu posle asistencije Jarmolenka.

Antonio je tako na drugoj utakmici u nizu bio junak ekipe Dejvida Mojesa pošto je u prošlom kolu postigao gol odluke protiv Barnlija.