Mali pod nogama Sejdube Sume: Napadač Partizana ušao s klupe i golom odveo Gvineju na Kup Afrike

Prelep pogodak i proslava pogotka fudbalera crno-belih

Fudbalska reprezentacija Gvineje plasirala se na završni trurnir Kupa afričkih nacija posle pobede nad Malijem od 1:0 u okviru 5. kola svoje kvalifikacione grupe.

Čovek odluke bio je napadač Partizana Sejduba Suma koji je u 75. minutu majstorskim udarcem matirao golmana gostiju i obradovao malobrojne gledaoce na stadionu u Konakriju.

Zanimljivo da je Suma ušao u igru na poluvremenu umesto napadača francuskog Klermona Bažoa, a posle gola sa saigračima je zaigrao od sreće.

Posle pet odigranih utakmica Gvineja ima 11 bodova i matematički se plasirala na Kup Afričkih nacija, a ukoliko u poslednjem kolu savlada Nambiju plasiraće se kao prva iz grupe.