Sergej sa dve majstorije uništio Violu: Jović gledao potop Fjorentine od Lacija

Ne zna se koja je od koje lepša

Fudbaleri Lacija ubedljivo su, sa 4:0 savladali Fjorentinu u meču 9. kola Serije A u kojem je jedan od junaka meča bio srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić koji je upisao dve asistencije.

Naime, već posle 25 minuta bilo je 2:0 za goste iz Rima. Posle početnog vođstva i gola Većina u 11. minutu, rezultat je duplirao Zakanji. Milinković-Savić je dobio loptu na ivici šesnaesterca, centrirao i odlično pronašao svog saigrača koji efektno postiže go za 2:0.

Lacio je čuveo prednost i čekao svoju šansu, dok Fjorentina nije imala snage da uhvati priključak i vrati se rezultatski u meč. na samom kraju, usledio je novi nalet Lacija. Tako je Luis Albert povisio rezultat u 85. minutu, da bi u sudijskoj nadoknaci ponovo Sergej Milinković-Savić dodao petom do Imobilea koji postavlja konačnih 4:0.

Ceo meč za tim iz Firence odigrao je srpski napadač Luka Jović ali nije uspeo da zatrese mrežu na ovom susretu.