Vlasnici Mančester Sitija kupili brazilski klub
0
0
Vreme čitanja: oko 1 min.
Čitava kupovina bila je "teška" 158 miliona funti, a ono što je posebno interesantno jeste da je ovo 13. klub koji je došao u posed "CFG" grupacije
Foto: twitter/sportbible
Mančester Siti dobio je još jednog saradnika, kada je reč o fudbalskim klubovima, s obzirom na to da je vlasnička grupa "Građana" kupila brazilsku Baiju.
Čitava kupovina bila je "teška" 158 miliona funti, a ono što je posebno interesantno jeste da je ovo 13. klub koji je došao u posed "CFG" grupacije.
Preporučujemo
"Džabari Parker je imao indeks -14 zbog ovog igrača, pišite malo o njemu": Trener FMP-a reagovao nakon pitanja
Ivana Španović na nikada moćniji način najavila novi pohod, najbolja srpska atletičarka je spremna
Još jedna zanimljiva činjenica je da je Baija tako postala drugi najskuplji klub ove grupe, a jedino je skuplji upravo Mančester Siti.
Takođe, treba istaći da je otkupljeno 90 posto kluba. Osim Mančester Sitija, u "CFG" grupaciji su i Njujork Siti, Melburn Siti, Jokohama Marinos, Montevideo Siti, Sičuan, Mumbaj Siti, Lomel, Palermo, Troa, Bolivar i od danas Baija,
(Telegraf.rs)