Hakimi hvali saigrača: "Embape zaslužuje da dobije "Zlatnu loptu"
0
1
Vreme čitanja: oko 1 min.
"On je izuzetan igrač"
Foto: Tanjug/AP
Ceremonija dodele "Zlatne lopte" biće održana 30. oktobra u pozorištu Šatle u Parizu, a Ašraf Hakimi nema dilemu ko bi trebalo da je dobije. Naime, marokanski fudbaler smatra da je nagradu zaslužio njegov saigrač iz PSŽ-a, Kilijan Embape.
Glavni konkurenti Mbapeu biće fudbaler Intera iz Majamija Argentinac Lionel Mesi i napadač Mančester sitija Norvežanin Erling Haland.
Preporučujemo
Mirko Ocokoljić šokirao sve posle meča: "Draže mi je ovako nego da je bilo 20 razlike, ovo nikome nisam rekao"
Čudo Partizana u Areni, crno-beli posle -16 srušili Zvezdu, Vašington junak u prvom derbiju sezone
- Embape zaslužuje "Zlatnu loptu", pogledajte njegov učinak u prošlih godinu dana. On je izuzetan igrač, nadam se da će mu ta nagrada ove godine biti dodeljena - jasan je Hakimi.
Glavni kriterijum u dodeli ovog priznanja biće "individualni nastupi".
Podsećanja radi, "Zlatna lopta" se dodeljuje od 1956. godine, a zagovornik ideje bio je časopis Frans fudbal.
(Telegraf.rs)