Marušić je heroj Lacija! Nebesko plavi šokirali Juventus u trećem minutu nadoknade

S. J.

Fudbaleri Lacija savladali su ekipu Juventusa sa 1:0, u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Juventus je bio blagi favorit pre meča, ali primetio se izostanak Vlahovića i Kostića, koji zbog crvenog kartona i povrede nisu bili na raspolaganju ekipi.

Što se meča tiče, opravdao je epitet derbija u potpunosti. Viđena je tvrda utakmica, sa ne tako mnogo prilika.

Prvu na meču imao je Kasteljanos, ali u 20. minutu nije uspeo da pogodi sa ivice kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu je Juve uzvratio preko Kambijasa, ali njegov udarac posle centaršuta nije završio u mreži, pre svega zbog sjajne reakcije golmana domaćih.

I baš kada je delovalo da će biti nerešeno, na scenu je stupio Adam Marušić. Igrao se treći minut nadoknade, kada je Mateo Genduzi poslao sjajnu dugu loptu, a Marušić je sjajno skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

Lacio je ovim trijumfom došao do 46 bodova, i nalazi se na sedmom mestu, dok je Juventus ostao na 59 bodova na trećem mestu.