Meč u Nikšiću će imati emotivnu uvertiru: Minut aplauza za nedavno preminulog Matiju Šarkića
Fudbalska reprezentacija Crne Gore će u okviru 2. kola Lige nacija dočekati selekciju Velsa. Pomenuti meč na programu je u ponedeljak od 20.45 časova, a imaće i emotivnu uvertiru.
Naime, Fudbalski savez Crne Gore saopštio je da će pre početka meča biti minut aplauza u čast nedavno preminulog golmana ove selekcije, Matije Šarkića.
Preporučujemo
Bivši 3. teniser sveta se povukao, Đoković dobio šansu godine za 101. titulu u karijeri!
Tragedija Denvera i Nikole Jokića koja se ne viđa, Gordon napravio glupost, Srbin stao na korak od istorije
Šarkić, koji je preminuo 15. juna u Budvi, sakupio je za nacionalni sastav devet mečeva, a poslednja utakmica na kojoj je branio bila je protiv selekcije Belgije u Briselu, i to par dana pre tragedije.
Tokom karijere branio je za Anderleht, Vulverhempton, Birmingem, a poslednji klub za koji je nastupao bio je Milvol.
Inače, Crna Gora je u prvom kolu Lige nacija poražena od Islanda u Rejkjaviku rezultatom 2:0.
(Telegraf.rs)