Kosta Nedeljković ostao bez Lige šampiona, Frajburg pred istorijom! Poznato je ko se seli u drugu ligu Nemačke

L. Đ.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Christian Schroedter / imago sportfotodienst / Profimedia

Fudbaleri Bohuma i Kila ispali su iz Bundeslige kolo pre kraja šampionata pošto su posle poraza kod kuće od Majnca (1:4), odnosno Frajburga (1:2) izgubili i teoretske šanse da se spasu selidbe u niži rang.

U istom terminu, Lajpcig je igrao 0:0 na gostovanju sa Verderom i tako ostao bez plasman u Ligu šampiona. Sa druge strane, Hajdenhajm je ubedljivo slavio na gostovanju protiv Union Berlina 3:0. Subotnji program će kompletirati utakmica na Alijanc areni, gde će Bajern od 18.30 dočekati Borusiju Menhengladbah.

Bohum se nakon poraza od Majnca posle četiri sezone vraća u Bundesligu 2, a Kil se posle samo jedne sezone vraća u niži rang. Pred poslednje kolo poslednjeplasirani Bohum ima 22 boda, Kil 25, a Hajdenhajm 29.

Hajdenhajm je ubedljivom pobedom nad Unionom u Berlinu obezbedio najmanje plej-aut protiv trećeplasiranog iz Bundeslige 2, ali i dalje ima teoretske šanse da izbegne doigravanje za opstanak. Da bi se to desilo potrebno je da pobedi u poslednjem kolu kod kuće Verder, a da Sankt Pauli izgubi oba preostala meča do kraja sezone, na nedeljnom gostovanju u Frankfurtu i kod kuće protiv sad već drugoligaša Bohuma.

Frajburg je pobedom u Kilu obezbedio najmanje direktan plasman u Ligu Evrope, ali je sad veoma blizu i plasmana u Ligu šampiona, prvi put u istoriji, jer ima 55 bodova, četiri više od Borusije iz Dortmunda koja će ostati bez Lige šampiona ako u nedelju izgubi na gostovanju u Leverkuzenu.

(Telegraf.rs)