VelikI povratak? Miljenici Delija i Milojevića prave transfer bombe i ponovo dolaze u srpski fudbal

V. J.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Marko Jovanović

Pamte Delije tu 2017. godinu i uspon Crvene zvezde, povratak na evropsku mapu i prvi nastup u nekom od međunarodnih klupskih takmičenja posle 10 godina.

Od tada, srpski šampion je redovan učesnik evropskih kupova, a najzaslužnija je ona prva garnitura, koja je pristigla pre osam godina na Marakanu.

Među miljenicima navijača, ali i Vladana Milojevića bili su Filip Stojković i Branko Jovičić, koji se sada nalaze pred povratkom u srpski pfudbal.

Kako je preneo "Meridian sport", TSC se u januaru upustio u dovođenje nekadašnjeg Zvezdinog desnog beka, dok je stameni vezista već duže vreme želja Vladimira Matijaševića, predsednika Čukaričkog.

Naravno, postoje i brojna interesovanja drugih klubova, ali ne bi bilo čudno ukoliko nekadašnje saigrače u Crvenoj zvezdi, a sada prvotimce LASK-a vidimo ponovo na srpskim stadionima.

U austrijskom klubu će se na leto rastati sa šestoricom, među njima se nalaze Stojković i Jovičić, te će biti veoma zanimljivo videti gde će nastaviti svoje karijere i hoće li možda naredne sezone ukrstiti koplja protiv Zvezde na Marakani.

Filip Stojković je branio boje Rapida iz Beča. da bi zatim prešao u Lask i odigrao 89 utakmica. Sa druge strane, Jovičić je posle epizode u Uralu, dres LASK-a oblačio u 107 navrata.

(Telegraf.rs)