Zastave, dresovi, kape i "crni orao"! Pogledajte korteo Albanaca pred meč sa Srbijom
Fudbalska reprezentacija Srbije gostovaće od 20.45 u Tirani ekipi Albanije, u okviru prvog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
Poznato je da ovaj duel za navijače dve zemlje nema samo fudbalski značaj, te ne čudi i što je atmosfera na ulicam albanske prestonice "užarena" uoči susreta.
Albanci su počeli da se okupljaju na ulicama od jutarnjih časova, te su se na svakom ćošku mogle videti zastave i dresovi Albanije, ali i ozloglašene UČK.
Iako su najvatrenije navijačke grupe Albanaca najavile da neće biti na meču, očekuje se da stadion bude pun do poslednjeg mesta, a tome u prilog idu i scene sa ulica nekoliko sati uoči duela.
Naime, albanski navijači su u korteu krenuli ka stadionu "Er Albanija", a čitava kolona bila je preplavljena albanskim zastavama, dresovima, i tradicionalnim albanskim kapama.
Kako je to izgledalo, možete videti ispod.
Podsetimo, Albanija i Srbija su se poslednji put sastale pre gotovo deset godina, a tada je naša selekcija u Elbasanu slavila sa 2:0.
(Telegraf.rs)