Kosta Nedeljković i Andrija Maksimović dobili zamenu za Šeška, Turci zaradili 25 miliona evra
Brazilski fudbaler Romulo novi je član Lajpciga, saopštio je nemački klub. Kako se navodi, 23-godišnji Romulo Kardoso je sa čelnicima Lajpciga potpisao ugovor do juna 2030. godine.
Romulo je prošle sezone dao 10 golova i imao 17 asistencija na 33 utakmice igrajući za turski Geztepe. Mediji su preneli da je turski klub na ime obeštećenja inkasirao oko 25 miliona evra.
Preporučujemo
Arnautovića "slomile" emocije posle Bosne:"Pet godina imam problema sa suprugom, stalno govori..."
Bivši igrač Zvezde tražio da igra za džabe, usledio gospodski potez direktora: "Ja mu to nisam dozvolio"
Romulo je doveden u Lajpcig kao zamena za Benjamina Šeška koji je za 85 miliona evra prodat Mančester junajtedu. Brazilac će u Lajpcigu imati dva srpska saigrača, Kostu Nedeljkovića i Andriju Maksimovića.
Romulo je rođen 2002. godine i do zime je nastupao zvanično za ekipu Atletiko Paranensea. Tada je turski klub otkupio njegov ugovor za 2.5 miliona evra i sada zaradio deset puta više novca. Poslovanje na nivou koje će turskom klubu dati ogromnu zalihu novca.
(Telegraf.rs)