Bio je višak u Zvezdi, sada će u Italiji zarađivati pravo bogatstvo

S. I.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: MN Press / ak

Doskrašnji fudbaler Lećea Nikola Krstović, u sredu je potpisao ugovor sa ekipom Atalante do leta 2030. godine i tako stavio tačku na sve spekulacije u vezi sa njegovom sudbinom. Transfer su kompletirali posrednici Federiko Pastorelo i Vinćenco Kavalijere.

Crnogorski napadač je posle dve godine u Lećeu napravio najveći korak u svojoj karijeri, koju je započeo u Zeti, nastavio u Crvenoj zvezdi, gde se nije najbolje snašao i posle pozajmice u Grafičaru otišao u Dunajsku Stredu, koju je napustio 2023.

Nikola Krstović je i pored toga što period u Zvezdi nije bio najbolji za njega, klubu na osnovu procenata transfera vrednog 25.000.000 evra, prema našim saznanjima zaradila 550.000. Ta suma je veća od novca dobijenog od Dunajske Strede, tada oko 450.000 evra. Crveno-beli asu dobili i deset odsto od odlaska u Leće kasnije, odnosno 400.000, i ukupno na njemu zaradili 1.400.000 evra.

Crnogorski fudbaler će u Atalanti, inače, zarađivati sumu od 1.700.000 godišnje uz dodatne bonuse, što je zaista u ovom momentu vrhunac njegove karijere i ovu šansu će probati da iskoristi.

Krstović je za reprezentaciju Crne Gore do sada odigrao 24 utakmica i postigao šest golova. Prethodno je upisao i veliki broj nastupa za Sokolove u mlađim kategorijama. Nikola ima samo 25 godina.

(Telegraf.rs)