Oni su najveća senzacija evropskog fudbala: Dolaze iz sela od 1485 stanovnika i nadomak su istorijske titule!
Mnogi zaljubljenici u najvažniju sporednu stvar na svetu jedva čekaju kada će da se pojavi neki tim koji će predstavljati senzaciju u svom takmičenju i oduševiti svetsku javnost. Ćini se da sada imamo definitivno pobednika u ovom izboru, pošto švedski Mjalbi ide ka tronu u tamošnjem šampionatu.
Oni su već izborili plasman u Evropu, a pet kola do kraja imaju 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Hamarbi i samo čudo će uticati na to da ne postanu najbolji u svojoj zemlji.
Preporučujemo
Arnautovića "slomile" emocije posle Bosne: "Pet godina imam problema sa suprugom, stalno govori..."
"Kolarov me zove 3-4 sata pred utakmicu i kaže - Ne mogu da igram za Srbiju, dao sam reč"
Ovoj priči lepši ton dodaje činjenica da Mjalbi dolazi iz sela koje ima samo 1485 stanovnika i nikada do sada nije učestvovao u evropskim takmičenjima.
Takođe, oni su se pre pet godina vratili u elitni rang, dok su pre toga šest sezona tumarali po drugom, ali i trećem stepeniku švedskog fudbala, a sada ispisuju istoriju.
(Telegraf.rs)