FSS održao sednicu Izvršnog odbora: Usvojena ostavka Piksija, evo ko će i kada izabrati novog selektora
Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije održao je Sednicu u Staroj Pazovi u Kući fudbala nakon burnih dana u srpskom fudbalu posle poraza od Albanije.
Tada je Dragan Stojković Piksi ponudio ostavku, koja je sada i prihvaćena na sednici Izvršnog odbora. Takođe, Izvršni odbor je doneo odluku da Branko Radujko i Dragan Džajić u narednim danima obave razgovore sa potencijalnim kandidatima za izbor novog selektora A reprezentacije.
Saopštenje FSS prenosimo u nastavku u celosti:
- Nakon poraza od Albanije i po povratku reprezentacije iz Andore u Beograd, Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije na današnjoj sednici u Staroj Pazovi, doneo je odluku o sporazumnom raskidu ugovora sa selektorom A reprezentacije Draganom Stojkovićem, bez ikakvih daljih obaveza FSS prema njemu.
- Istovremeno, konstatovan je i sporazumni raskid saradnje sa članovima Stojkovićevog stručnog štaba i direktorom A tima. Članovi Izvršnog odbora dali su ovlašćenje predsedniku Draganu Džajiću i generalnom sekretaru Branku Radujku da u narednim danima obave razgovore sa potencijalnim kandidatima za novog selektora naše A reprezentacije.
- Fudbalski savez Srbije će u najkraćem roku obavestiti javnost o tome ko će predvoditi nacionalni tim u novembarskim kvalifikacionim mečevima za Svetsko prvenstvo, protiv Engleske u Londonu i Letonije u Leskovcu.
- Ovom prilikom, izražavamo još jednom zahvalnost Draganu Stojkoviću na svemu što je učinio tokom protekle četiri i po godine na mestu selektora — posebno na plasmanu reprezentacije na Evropsko i Svetsko prvenstvo, kao i na ostvarenom uspehu u Ligi nacija.
- Poštujući njegovo veliko fudbalsko ime, Fudbalski savez Srbije želi Draganu Stojkoviću mnogo sreće i uspeha u budućim profesionalnim izazovima - navodi se u saopštenju Srbije.
(Telegraf.rs)