Biće još magije, Aleksandar Katai na Marakani do kraja karijere!
Aleksandar Katai i Crvena zvezda nastavljaju zajednički put – “Magiko” će potpisati novi ugovor kojim će produžiti vernost šampionu Srbije za još dve godine. Sve bi trebalo da bude ozvaničeno do kraja nedelje, nakon što se ekipa vrati iz Brage, gde u četvrtak igra treće kolo grupne faze Lige Evrope.
Time će Katai, miljenik “Delija” i simbol jedne epohe, gotovo izvesno završiti igračku karijeru na stadionu “Rajko Mitić”, prenosi Mozzart Sport.
Novi ugovor znači da bi Katai mogao da ostane u crveno-belom dresu do leta 2028. godine, kada će već imati 37 godina. U klubu već sada razmišljaju o njegovoj ulozi i posle aktivnog igranja, pa se očekuje da, po završetku karijere, ostane deo sportskog sistema Crvene zvezde u nekoj od funkcija. Za fudbalera koji je godinama sinonim za klupsku magiju, to bi bio prirodan nastavak priče.
Uprkos povredi koja ga je nakratko odvojila od terena, Katai igra sezonu iz snova. Sa 11 postignutih golova trenutno je najbolji strelac Superlige.
Statistike jasno govore koliko znači Crvenoj zvezdi. Sa 143 gola na kontu, Katai je trenutno četvrti na večitoj listi strelaca kluba. Ispred su mu još samo Dušan Savić (149), Dragan Džajić (155) i nedostižni Bora Kostić (230).
(Telegraf.rs / Mozzart Sport)