Gol Zvezdinog talenta nedovoljan, težak poraz fudbalera Srbije od Hrvatske

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije (U 19) poražena je od Hrvatske rezultatom 4:1 u Zagrebu, u meču poslednjeg kola kvalifikacionog mini-turnira za Evropsko prvenstvo 2026. Oba tima već su ranije obezbedila plasman u elitnu rundu, a duel je odlučivao o prvom mestu u grupi.

Junak utakmice bio je Anđelo Šutalo, 18-godišnji vezista Dinama, koji je postigao dva gola i upisao asistenciju.

Srbija je povela u 16. minutu preko Luke Zarića, talenta Crvene zvezde, koji je precizno završio akciju sa leve strane nakon lošeg izbijanja hrvatske odbrane.

Hrvatska je izjednačila u 29. minutu golom Ljube Puljića, koji je utrčao na prvu stativu i iskoristio povratnu loptu Šutala. Samo četiri minuta kasnije, Šutalo je doneo preokret. Nakon što je primio loptu na centru, sjurio se ka golu Srbije i preciznim udarcem sa oko 20 metara pogodio donji ugao – 2:1.

Srbija je u drugom poluvremenu pokušavala da dođe do izjednačenja, ali je Hrvatska prva stigla do nove velike šanse. U 67. minutu dosuđen je penal za Hrvatsku nakon prekršaja nad Noom Mikićem. Patris Čović je pokušao panenkom, ali je pogodio prečku.

Nedugo zatim, u 72. minutu, Šutalo je ponovo bio strelac. Karlo Šimić je fenomenalno probio desnu stranu i idealno poslužio Šutala, čiji udarac u bliži ugao golman Srbije Vuk Draškić nije uspeo da zaustavi – 3:1.

U završnici je došlo do kraćeg naguravanja nakon oštrog starta nad Karlom Zulfićem, ali su saigrači i selektor brzo smirili situaciju. Samo nekoliko minuta kasnije, u 89. minutu, Zulfić se upisao u strelce posle dobrog prodora i asistencije sa leve strane, postavivši konačnih 4:1.

Srbija je igrala u sastavu: Draškić, Avdić, Hadzimujović, Simić, Đordjević, Milosavljević, Mladenović, Cvetković, Kostov, Zarić, Makević. Selektor: Gordan Petrić.

(Telegraf.rs)