Saznajemo! Štutgart zacepio cenu: Otkup Miloševića više nije opcija, Partizan sad sanja pozajmicu

Vreme čitanja: oko 2 min.
Foto: MN Press / Ivica Veselinov

Saga Partizana, Štutgarta i Jovana Miloševića će još malo potrajati do konačnog rešenja, ali jedna stvar je u ovom momentu neupitna kada je u pitanju talentovani napadač “švaba” na pozajmici u Humskoj – prodaja igrača crno-belima nije opcija.  Zapravo, jeste, ali kao da nije, jer je nemački klub zacepio toliku cifru otkupa da Partizan naprosto ne može ni da sanja o Miloševiću kao igraču u trajnom vlasništvu, saznaje Telegraf.

Klub iz Humske može eventualno da isposluje pozajmicu, no, ni ta opcija nije najsigurnija, jer se Milošević, posle silnih peripetija proteklog proleća, od letos profilisao kao najbolji igrač crno-belih, od koga u velikoj meri zavisi igra tima, stigao do mlade, pa i A reprezentacije Srbije, što je samo otežalo poziciju Partizana u pregovaračkom smislu.

A, pride, crno-beli u ugovoru o pozajmici uopšte nisu imali definisanu opciju otkupa, o čemu smo ranije već pisali. Time što su “lupili” ogromnu cifru za obeštećenje Miloševića, bez spekulacija o eventualnoj podeli procenata buduće prodaje, čemu su se u Humskoj nadali, iz Štutgarta su praktično između redova poručili crno-belima da igrač nije na prodaju, te da sa njim imaju ozbiljnije planove.

Da li ti planovi podrazumevaju ostanak u Partizanu do kraja takmičarske sezone, makar na pozajmici kad je već otkup nedostupan aktuelnom (nepostojećem) budžetu, to je veliko pitanje o kome će u bliskoj budućnosti odlučivati upravo nemački klub.

Foto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Želja Miloševića nije bila niti je u ovom trenutku sporna, fudbaler bi da nastavi sa crno-belima, među kojima se oporavio, igrački revitalizovao i ponovo skrenuo svetla pozornice na sebe. Ali, važeći ugovor sa Štutgartom, forma, status igrača koji je drastično skočio, smanjuju prostor za manevar, koliko god se klub iz Humske i sam fudbaler upinjali da nastave zajedno ruku pod ruku.

Sa istekom godine, ističe i jednogodišnja pozajmica Miloševića u Partizanu, te crno-beli praktično nemaju mnogo vremena da ubede Nemce da im makar produže “zajam” napadača. Otkup, posle stava Štutgarta, definitivno nije opcija koju klub iz Humske finansijski može da isprati, ali ako se kockice slože, Milošević možda okonča sezonu među crno-belima.

Podsetimo, u aktuelnoj sezoni u kojoj je eksplodirao pod vođstvom Srđana Blagojevića, Jovan Milošević je odigrao 21 meč za Partizan, postigao je 13 golova, upisao i četiri asistencije, dajući veliki doprinos u igri crno-belih.

(Telegraf.rs)