Zvezdin rival u Ligi Evrope debituje sa novim trenerom protiv crveno-belih

N. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

U Malmeu ove sezone potpuni raspad. Tek šesta pozicija u prvenstvu, ali i katastrofalni rezultati u Evropi sa svega jednim osvojenim bodom u okviru Lige Evrope. Zbog toga, švedski predstavnik je odlučio da promeni trenera, upravo pred utakmicu sa Crvenom zvezdom.

Malme večeras od 21.00 igra meč sa Portom u okviru šestog kola Lige Evrope, međutim, samo su im teoretske šanse ostale da se nađu među 24 najbolje ekipe. Iz tog razloga, Malme je pronašao novog trenera, ali on neće biti na klupi sve do utakmice sa Zvezdom.

Migel Anhel Ramirez postaće novi šef stručnog štaba posrnulog švedskog giganta. Ipak, neće imati debi protiv Porta. Ramirez je u karijeri vodio Independiente iz Ekvadora, brazilksi internasional, američki Šarlot, Al Vakru, a u Evropi je bio trener Sporting Hihona i kratko Saragose.

Biće ovo velika prednost za Crvenu zvezdu, s obzirom na to da je ovim potezom Malme praktično digao ruke od Lige Evrope, a eventualnim porazom od Porta verovatno bi i matematički ispao.

Crvena zvezda gostovaće Malmeu 22. januara.

(Telegraf.rs)

Teme