Saznajemo! Ideja u Partizanu: Stefan Mitrović za stabilniju odbranu i svlačionicu!

Vreme čitanja: oko 3 min.
Foto: MN Press/Marko Metlaš

Centralni defanzivac Genta - Stefan Mitrović (35) - jedna je od želja Partizana u zimskom prelaznom roku, saznaje Telegraf. Bivši reprezentativac Srbije i internacionalac u nekolicini evropskih klubova u završnici je ugovora sa pomenutim belgijskim klubom, pa u Humskoj razmišljaju da bi možda bio rešenje za stabilniju odbranu i svlačionicu mladog tima crno-belih.

Dakle, ideja postoji, a da li će biti realizovana do kraja zavisiće od nekoliko faktora. Pre svega od planova samog Mitrovića, koji jeste u poznim igračkim godinama, ali je, recimo, u protekloj sezoni imao prilično značajnu ulogu u timu Genta, odigravši ukupno 32 utakmice u Župiler ligi i Evropi, odnosno u Ligi konferencije, koje se pomenuti klub domogao upravo preko Partizana.

Ipak, u tekućoj sezoni Mitrović se u jednom periodu mučio sa povredom, potom se vratio, ali više nije ozbiljnije konkurisao za sastav kod trenera Rika De Mila.

Upravo ta činjenica, pored primarne da bi igrač eventualno bio slobodan na tržištu – bez obeštećenja, ide na ruku crno-belima, jer se iskusni defanzivac na početku tekuće godine nije našao ni na spisku putnika za zimske pripreme Genta u Španiji. A, kako je ušao u poslednjih šest meseci ugovora sa belgijskim klubom, nije isključeno da mu je već saopšteno da potraži novu sredinu.

To bi bio “faktor plus” za Partizan koji je, pored napadača gde trenutno “gori” posle odlaska Jovana Miloševića, detektovao i probleme u odbrani i to nije, što bi se reklo, od juče. Još letos je postojala ideja da mladi tim u svakoj liniji ima bar jednog iskusnog fudbalera. U tom pogledu crno-beli su kontaktirali mnoge bivše igrače, među njima Stefana Savića i Matiju Nastasića, planirane kao nosioce u odbrani, uz koje bi mladi igrači učili i stasavali. Razmišljalo se čak i o Radosavu Petroviću, koji je na Kipru igrao štopera, ali bivši trener Srđan Blagojević, iako je bilo zagovornika među čelnicima, nije bio za njegov povratak.

Ipak, do realizacije plana nije došlo, jer je nekolicina bivših igrača zaobišla Humsku, što zbog drugačijih planova u karijerama, što zbog jasnog rizika sa kompletnim projektom ekstremnog podmlađivanja sastava.

Foto: Marko Jovanović

Tako je tim, odnosno poslednja linija, ostala sa mladim igračima bez prevelikog iskustva, a kada su se u međuvremenu povredili Mateja Milovanović, koji je kasnije i operisan, pa i Mario Jurčević, problemi su postali drastičniji, pa su se i Blagojević, potom i Nenad Stojaković, snalazili improvizacijama.

Mitrović bi, ukoliko se ideja pretoči u delo, jer u Humskoj sve funkcioniše od danas do sutra, trebalo da donese iskustvo, stabilnost, pa i kvalitet više, iako je u poznim igračkim godinama. No, zavisiće, naravno, najviše od defanzivca, od njegovih ličnih planova, ponuda, mogućnosti, pa i želje da se vrati u srpski fudbal. Jer, to je, ako se osvrnemo na minulih nekoliko godina, najčešće presudni faktor kod igrača koji su duže vremena u pečalbi. Teško se odlučuju da sređenu, sportsku komfor-zonu zamene ovdašnjim muljem.

Bogata internacionalna karijera

Što se Stefana Mitrovića tiče, karijeru je počeo u mlađim selekcijama Rada i Crvene zvezde, ali je već kao omladinac otišao u Slovačku, u Petržalku, potom prešao u Zbrojovku, da bi ubrzo vratio u redove Metalca.

Foto: MN Press

Posle dve sezone u Gornjem Milanovcu, obreo se u belgijskom Kortrajku i od tada njegova karijera kreće uzlaznom putanjom. Već sledeće sezone (2013/2014) prešao je u redove Benfike, koja ga je prvo pozajmila Valjadolidu, pa prodala Frajburgu. Usledila je zatim nova pozajmica i to u Gent, gde je posle “kaljenja” potpisao ugovor sa belgijskim klubom.

Tri godine u Župiler ligi, u kontinuitetu, donele su milionski transfer u Strazbur, a zatim još jedan ugovor i to u Španiji, u Hetafeu, posle čega je u zimu 2024. usledio povratak u Belgiju.

Od 2014. godine Mitrović je bio gotovo standardan član selekcije Srbije, za koju je odigrao 36 utakmica. U kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine Mitrović je postao junak nacije pošto je na stadionu Partizana, tokom meča “orlova” sa Albanijom, “ulovio” i slomio dron sa zastavom južnih suseda, koji je izazvao prekid i veliki incident.

(Telegraf.rs)