Prva utakmica Zvezde u 2026. započeta minutom ćutanja zbog posebne osobe

S. I.
V. J.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Printskrin / X

Prvi meč Crvene zvezde u 2026. godini, kada su zvanične utakmice u pitanju, igra se u Malmeu, gde istoimeni domaćin dočekuje crveno-bele u sedmom kolu Lige Evrope. Meč pratite u našem blogu uživo.

Duel je započet minutom ćutnaja u čast preminulog bivšeg trenera Malmea Ogea Harejdea (72).

Oge Hareide јe preminuo. Malme FF žali zbog gubitka trenera koјi nam јe pružio nezaboravne uspomene i koјi јe u velikoј meri doprineo da postanemo klub kakav smo danas.

Harejde je bio trener kluba od januara 2014.  i tokom prve godine osvoјio smo švedsko prvenstvo na vrhunski način i prvi put se kvalifikovao za grupnu fazu Lige šampiona sa Malmeom. Kvalifikacione utakmice tog leta protiv Sparte Prag i Red Bul Salcburga smatraјu se modernim klasicima u istoriјi Malmea, a prema mnogima, upravo јe Ogeova sposobnost da stvori poverenje omogućila da dva puta preokrenemo pobedu u dvostrukim susretima protiv bolje rangiranih timova.

Sledeće godine јe odveo Malme u јoš јednu grupnu fazu Lige šampiona, ovog puta izbacivši Red Bul Salcburg i Seltik na putu do premiјernog klupskog turnira. Nakon toga, posao selektora reprezentaciјe Danske јe došao sam po sebi, a tu se Ogeov uspeh nastavio uspešnim kvalifikacionim utakmicama koјe su odvele naciјu do završnica Svetskog i Evropskog prvenstva.

Kada je klub imao težak period 2022. godine, Oge Harejde se vratio u Malme na kraći trenerski angažman.

Tokom svoјe trenerske kariјere, Oge Harejde јe bio i selektor reprezentaciјa Norveške i Islanda, a trenirao јe klubove kao što su Brondbi, Helsingborg i Rozenborg. Kao igrač, odigrao јe 50 utakmica za Norvešku i predstavljao јe, između ostalih, Mančester siti i Norič.

(Telegraf.rs)