UEFA udarila i Real Madrid zbog nacističkih pozdrava
Disciplinska komisija Evropske fudbalske unije (UEFA) kaznila je uslovno Real Madrid delimičnim zatvaranjem stadiona zbog nacističkog pozdrava koji je jedan navijač pokazao tokom meča protiv Benfike.
Kontrolno, etičko i disciplinsko telo UEFA naredilo je delimično zatvaranje stadiona "Santijago Bernabeu" na jednu utakmicu zbog "rasističkog i/ili diskriminatornog ponašanja navijača", navodi se u saopštenju.
Preporučujemo
Hrvatska jedva dobila Panamu, utakmica bila mučna za gledanje: Budimir i Livaković spasili komšije od bruke
Ovako izgleda tabela u grupi gde su Hrvati na Mundijalu: Sve u igri, komšiju mogu da ispadnu, a i budu prve...
Situacija se očigledno nije smirila kada je u pitanju ovaj dvomeč, pa su navijači Reala zbog "nacističkih pozdrava" koje je, prema navodima izveštaja nakon tog meča, jedan navijač počinio. On je ubrzo izbačen sa stadiona, ali je kazna ostala na snazi.
Zatvaranje će biti sprovedeno samo ako se prekršaj ponovi u roku od godinu dana. UEFA je, takođe, izrekla Madrođanima finansijsku kaznu od 15.000 evra.
(Telegraf.rs/Tanjug)